fbpx
parallax background

PREPRAVNÉ PODMIENKY

Zákon o preprave zvierat v rámci EÚ a do Veľkej Británie po BREXITE

➔ Zviera musí byť označené mikročipom.
➔ Zviera musí mať platný cestovný pas.
➔ Zviera musí mať zaznamenanú platnú vakcináciu proti besnote vo svojom pase, ak cieľová krajina neumožňuje vstup nevakcinovaných zvierat.
➔ Dátum vakcinácie proti besnote nesmie predchádzať, dátumu aplikácie transpondéru (mikročipu).
➔ Ak je zviera očkované proti besnote prvýkrát, jej účinnosť vchádza do platnosti 21-30 dní po jej aplikácii, podľa nariadenia danej krajiny.
➔ Ošetrenie proti pásomniciam - Echinokokom (Echinacoccus multilocularis): toto ošetrenie je nutné pre krajiny ako Malta, Írsko, Fínsko a Veľká Británia. Musí byť vykonané v rozmedzí 24-120h pred vstupom zvieraťa do danej krajiny a zaznamenané do pasu zvieraťa. Účinnou látkou v lieku pre odčervenie musí byť látka Praziquantel.
➔ Zdravotná prehliadka zvieraťa: musí byť vykonaná a zaznamenaná do pasu 0-48h pred samotnou cestou zvieraťa.
➔ TRACES dokument: každé zviera, ktoré je prepravované v komerčnej preprave alebo na účel predaja, musí byť sprevádzané týmto dokumentom, ktorý vystaví Vaša regionálna veterinárna správa, maximálny vek formulára je 10 dní.
➔ V cestovnom pase zvieraťa, u zdravotných záznamov zvieraťa, nesmie byť prepisované! Pečiatka potvrdzujúceho veterinára musí obsahovať jeho meno, adresu, telefón či email.
➔ NOVÉ PRAVIDLÁ DO VEĽKEJ BRITÁNIE - každé zvieratko musí byť zaregistrované do UK systému IPAFF pred cestou ( to Vám urobíme my :) ) ďalej potrebuje Vývozný zdravotný certifikát GBHC157E z TracesNT systému, ktorý vystavuje Regionálna veterinárna správa.
➔ Po novom za každé zvieratko, ktoré dovážate do Anglicka po Brexite musíte platiť DPH a ktomu musíte mať colné vyhlásenia, ktoré stoja okolo 150GBP (všetky papierovačky ohľadne colníc vybavíme za Vás). Celé Vás to bude stáť približne o 250GBP vrátane DPH a poplatkov navyše k sume za prepravu.
➔ Je potrebná záloha na rezerváciu miesta za transport psa do uk a EU. Záloha je nevratná.
➔ KRVNÉ TESTY PRE VSTUP DO VEĽKEJ BRITÁNIE NIE SÚ POTREBNÉ.

Spracovanie osobných údajov

Vaše osobné údaje budú spracovávané za účelom využívania služieb poskytovaných spoločnosťou Quick PAM, s.r.o. a pre jej marketingové účely.

Súhlasom s podmienkami prepravy pri vypísani objednávky, udeľujete, podľa ustanovenia čl. 6 ods. 1 písm. a) nariadenie Európskeho parlamentu a Rady EÚ 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov) , ďalej ako GDPR, spoločnosti Quick PAM, s.r.o. súhlas so spracovaním svojich osobných údajov v rozsahu meno, priezvisko a e- mailová adresa za účelom informovania o akitivitách spoločnosti Quick PAM,s.r.o. a marketingových cieľov reklamováním vlastných výrobkov a služieb. Súhlas so spracúvaním osobných údajov poskytuje osobne, slobodne, vážne a informovane s vedomím, že ho môžete kedykoľvek odvolať

Ako používame zhromažďované informácie:

Informácie, ktoré zhromažďujeme zo všetkých našich služieb, používame na

Poskytovanie a zlepšovanie služieb.

Tieto informácie tiež používame, aby sme vám mohli poskytnúť obsah zodpovedajúci vašim potrebám, napríklad poskytnúť jednoduchšie nacenenie prepravy.

Môžeme použiť meno, ktoré uvediete v kontaktnom formulári, výlučne na opätovné kontaktovanie zákazníka.

Vašu e-mailovú adresu môžeme použiť na zasielanie informácií o našich službách (napríklad oznamov o nadchádzajúcich zmenách či vylepšeniach, ponukách prepravy, ako aj najbližších prepravných termínov).